AI (avagy Mesterséges intelligencia) 🤖



A mestersĂ©ges intelligencia (AI) olyan technolĂłgia, ami lehetĹ‘vĂ© teszi a gĂ©peknek, hogy olyan feladatokat hajtsanak vĂ©gre, amelyekhez hagyományosan emberi intelligencia szĂĽksĂ©ges, mint pĂ©ldául a beszĂ©dfelismerĂ©s, a döntĂ©shozatal vagy a vizuális Ă©szlelĂ©s. Ennek a technolĂłgiának az alapját az adatokbĂłl valĂł tanulás Ă©s mintázatfelismerĂ©s kĂ©pezi. Manapság az AI alkalmazásai rendkĂ­vĂĽl szĂ©leskörűek, az egyszerű felhasználĂłi feladatoktĂłl, mint amilyeneket a OpenAI által kifejlesztett ChatGPT vĂ©gezz, mint pĂ©ldául szövegĂ­rás vagy kĂ©rdĂ©sekre válaszolás, az összetettebb ipari Ă©s tudományos alkalmazásokig, mint pĂ©ldául robotika, gĂ©pjárművezetĂ©s vagy betegsĂ©g diagnosztika. Az AI lehetĹ‘sĂ©geket biztosĂ­t a hatĂ©konyság Ă©s a pontosság növelĂ©sĂ©re, de számos kihĂ­vással is szembenĂ©z, mint az etikai kĂ©rdĂ©sek, a munkahelyek elvesztĂ©se Ă©s a technolĂłgiai egyenlĹ‘tlensĂ©gek. 

A mesterséges intelligencia esetleges veszélyei közé tartozik a személyes adatok védelmének kérdései, az automatizált döntéshozatali folyamatok átláthatóságának hiánya, valamint az AI fejlesztések és alkalmazások irányításának globális szintű egyenlőtlensége. Ezen veszélyek kezelése érdekében fontos a szabályozás és a felelősségteljes használat előmozdítása. Amit a ChatGPT-t illet, egy nagy nyelvi modell, amelyet az OpenAI fejlesztett ki, és képes beszélgetni, szövegeket generálni, segíteni programozási feladatokban, képeket leírni, avagy generálni, valamint információkat gyűjteni és összefoglalni azokat, ami remélhetőleg támogatja az embert.

Volt ebből 3 szakkör, amit én tartottam, és akkor átbeszéltük 3 óra alatt azt, hogy mi az a AI, mi az a ChatGPT. Valamint interaktívan bemutattam hogy mit lehet csinálni az AI-kkal. (És egyedül készültem fel.)

Csajági Dominik

Ăšjabb RĂ©gebbi